Sportovní medaile Blažek

Výroba růženců má na Jablonecku staletou historii. Na výrobu růženců jsou používány skleněné korálky broušené i hladké, v desítkách odstínů. Růžence je možné vyrábět z ohňovek, cínovek či voskovaček. Na jejich spojení lze využít speciální bižuterní vázací drátky, nitě, lanka, řetízky nejrůznějších tvarů a speciální spojovací komponenty. Tradiční růženec je vyroben z broušených ohňovek, jež jsou spojeny zlatým řetízkem (samozřejmě lze použít i stříbrný, bronzový či patinovaný řetízek). Růženec je dále opatřený matičkou (někdy nazývanou též Madonka) a křížkem. Matičky a křížky bývají opět ve zlaté barvě. V případě zájmu je možná i jiná barevná varianta. Křížky a matičky vyrábíme technologií odlévání ze zinku. Tím pádem jsme schopni v krátkém termínu a ve vysoké kvalitě vyrobit křížky a matičky prakticky všech tvarů a velikostí.

Udržujeme určitou skladovou hladinu jednotlivých typů růženců. V případě požadavku většího množství růženců (řádově desítky kusů) však doporučujeme objednání s dostatečným časovým předstihem. Výrobu korálků, křížků a matiček zajišťujeme ve vlastní režii. V případě povrchových úprav jsme odkázáni na dodací lhůty našich subdodavatelů (jedná se o vysoce kvalifikované odborníky v oboru galvanochemie a je třeba počítat s jejich vytížením).

Historie firmy Josef Blažek sahá do 20. let 20. století. Firma vyráběla široký sortiment bižuterního zboží a dodávala jej do celého světa. Činnost této firmy byla v roce 1948 ukončena. Novodobá historie začíná v roce 1992, kdy byla činnost firmy obnovena. V současné době nabízíme široký sortiment zboží a služeb v oblasti skla, sportovních trofejí a bižuterie. Hlavní výrobní kapacity se nacházejí v obcích Maršovice a Alšovice.

Zboží zobrazené na našich internetových stránkách můžete objednávat na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefonicky na telefonním čísle 483 302 012 nebo prostřednictvím našeho internetového obchodu.Najdete nás také na facebooku, na adrese https://www.facebook.com/medaile 

Pro výrobu skleněných knoflíků a jiných polotovarů je nejdříve za potřebí zhotovit formy. K tomu slouží speciální ocelová jádra (ta mají různý tvar), která jsou na 100 tunovém lisu

zalisována do železno-niklové formy (nikl totiž za vyšších teplot nepřilne ke sklu). Z železné části je vysoustružen závit, který se vloží do mačkářských kleští.

Dokud si firma vyráběla sama skleněné perly, tak se sklo zpracovávalo ve sklářské peci typu maturovka. V současnosti je zejména využívána sklářská mačkářská pec (postavená ze šamotových cihel, dmychadlo vhání vzduch, jako palivo pro tavení skla je použit zemní plyn), do které jsou vloženy skleněné tyče, ze kterých se odmačkává sklo mačkářskými kleštěmi. Vytvořené polotovary jsou vkládány do šamotového hrnku, kde pomalu chladnou. Pokud se jedná o choulostivější zboží, tak to je ještě vkládáno do sklářské elektrické pece, kde dochází k temperaci a pomalejšímu chladnutí, tím pádem sklo nepopraská.

Tyto polotovary je třeba ostříhat na speciálních sklářských nůžkách. Toto zařízení je poháněno ručně klikou, jsou to vlastně jen 2 ozubená kola nad sebou, mezi které se vloží odmáčknutý skleněný polotovar.

Takto opracované díly se ještě zejmují a brousí na sklářských brusech z pískovcového kamene.

Na závěr většinou dochází k vakuovému pokovování a nebo knoflíky získávají jiné dekory (labrador, sahara), případně mohou být ručně malovány (zlatem, platinou).

 

BlueBoard.cz